Samos Köyleri


Kokkari


 • Samos'ta eski bir küçük balıkçı limanı olan Kokkari, pitoresk ve eşsiz bir deneyim arayan turistlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir destinasyondur. Kasaba, tepenin zirvesine çıkan evlerle çevrili, bir tarafında küçük bir liman, diğer tarafında ise muhteşem bir kumsal bulunan küçük bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Kokkari'deki tavernalar, kafeler ve mağazalar, gezginlerin gevşemesi ve rahatlaması için mükemmel olan büyüleyici ve unutulmaz bir atmosfer sağlar. 
 • Yolculuğunuza devam ederken Samos'un en göz kamaştırıcı, küçük ve yemyeşil koylarından biri olan Lemonakia plajıyla karşılaşacaksınız. Günlük yaşamın koşuşturmasından kaçmak için sakin ve huzurlu bir ortam sunan kristal berraklığındaki sular ve pitoresk çevre sizi büyüleyecek. Yolculuğunuzun bir iki kilometresi daha sizi yaz aylarında güneşlenenlerin ilgisini çeken güzel bir plaj olan Tsamadou koyuna götürecektir.
 • Maceraperest hissediyorsanız, köyün ötesinden on beş dakikalık bir yürüyüşle doğal kaynakları ve birçok çınar ağacıyla ünlü Mana'ya ulaşabilirsiniz. Burada, bayramı 27 Temmuz'da kutlanan, köyün koruyucu azizi olan St' Panteleimon Şapeli'ni bulacaksınız. Bu vesileyle, çok sayıda dans, müzik ve şarkının yer aldığı harika bir Fiesta gerçekleşir ve bu, kendinizi yerel kültür ve geleneklere kaptırmak için mükemmel bir fırsattır
 • Özetle Kokkari, çarpıcı doğal güzellikleri zengin kültürel mirasla birleştiren eşsiz bir deneyim arayan turistler için ideal bir destinasyondur. Kasaba, onu ziyaret eden herkeste kalıcı bir izlenim bırakacak unutulmaz bir atmosfer sunuyor.
Pythagorion


Yunan Adası Samos'ta pitoresk bir kasaba olan Pythagorion, bir zamanlar antik Samos kentinin işgal ettiği alanın küçük bir kısmı üzerine kurulmuştur. Şehir sık ​​sık yapılan baskınlar ve fatihler tarafından tahrip edilmesine rağmen, bu antik şehrin büyüklüğüne ve güzelliğine tanıklık eden pek çok kutsal emanet ve antik yazı kalmıştır. Bugün Pythagorion, adanın en gelişmiş kısmı olarak kabul ediliyor ve turistlerin keyif alabileceği çeşitli büyüleyici hizmetler ve atraksiyonlar sunuyor. 

Antik Polycrates Savaş Limanı'nın temelleri üzerine inşa edilen liman boyunca uzanan rıhtım, sanki sürekli bir şenlik yaşıyormuş hissi veren çeşitli kahvehaneler, barlar, tavernalar ve turistik mağazalar sunmaktadır. Bu güzel rıhtım kenarında rahatça oturup, bir atıştırmalık veya leziz yemeğin tadını çıkarırken, sabah güneşin doğuşunu veya geceleri ayın açık denize yansıyan ışığını izlerken taze esintinin okşaması gerçekten bir zevktir. 

Limanın hemen yanındaki küçük şirin koyda yer alan plaj ve limanın diğer tarafında Hereon bölgesine kadar uzanan plaj, yoğun bir memnuniyet duygusu uyandırıyor. Pythagorion, Yunan tarihine, kültürüne ve doğal güzelliğine dalmak isteyen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer.
Mytilinii

 • Mytilinii Köyü, Samos Adası'nın güneybatısında yer alan ve doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan bir yerdir. Yaklaşık 2500 kişilik bir nüfusa sahip olan köy, evleri, kiliseleri ve şapelleri ile tam bir tarih kokusunu yansıtmaktadır. Köy, adını Midilli Adası'ndan buraya gelen ilk yerleşimcilerden almıştır. Tütün tarımının geliştiği dönemlerde, adada en fazla tütün üretimi yapılan köy olmuştur.
 • Doğa Tarihi Müzesi, köydeki en popüler turistik yerlerden biridir ve birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Köydeki konaklama tesisleri oldukça sınırlıdır. Köydeki taverna ve restoranlarda, geleneksel yerel yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Köy aynı zamanda, nadir hayvanların kalıntılarından oluşan zengin bir koleksiyona sahip olan ilginç bir paleontoloji müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. Burada bulunan buluntular, 19. yüzyılın sonlarında yapılan kazılarda gün yüzüne çıkarılmış ve bir çok ülkedeki müzelerde ve özel koleksiyonlarda sergilenmektedir.
 • Bölgede ayrıca tarih öncesi ve erken antik dönemlere ait kiklopik duvar kalıntıları da bulunmaktadır. Diğer buluntuların yanı sıra, bu kalıntılar da buranın erken tarih öncesi çağlardan beri iskan edildiğine dair kanıt sunmaktadır. Mytilinii Köyü, doğal güzellikleri ve zengin tarihi ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.
Vourliotes


 • Vourliotes, güzel Samos adasında, Avlakia'nın dışında, deniz seviyesinden yaklaşık 340 metre yükseklikte bir tepenin üzerinde yer alan büyüleyici bir köydür. Ana yoldan ayrılan asfalt yolu takip ettiğinizde muhteşem deniz manzarası sunan bu güzel köye ulaşırsınız. Oraya vardığınızda ziyaretçilerine hızlı ve tatmin edici hizmet sunan kahvehaneler ve tavernalar bulacaksınız.
 • Vourliotes'in öne çıkan özelliklerinden biri de Muscat üzümleri ve şarabı üretimidir. Bu köy, bu üzümlerin önde gelen üreticisidir ve onlardan yapılan lezzetli şarabın tadını çıkarabilirsiniz. Vourliotes'te iklim tazedir ve köy, zengin Pnaka filamenti sayesinde bol su kaynağına sahiptir.
 • Tarihi yerleri ziyaret etmek ilginizi çekiyorsa Panagia Vrontiani Manastırı köye sadece 2 kilometre uzaklıktadır. Bu manastır Samos adasının en eski manastırıdır ve 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Maceraperestler için buradan yürüyerek yaklaşık 3 saat süren Karvouni Dağı'nın zirvesine yürüyüş yapmak da mümkün.
 • Genel olarak Vourliotes, Sisam adasında gizli bir mücevherdir ve muhteşem manzaraları, lezzetli şarapları ve tarihi yerleri beğenen ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunar.