Hizmet Sözleşmesi


Hizmet Sözleşmesi


Aşağıda isimleri yazılı tüketiciler adına, aşağıda yazılı genel şartlar ve ön yüzde belirtilen şekilde COŞKUN DEMİR TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile aramızda belirtilen iş bu sözleşmenin akdedildiğini, bakiye tutarı belirlenen tarih/tarihlerde ödemeyi kabul ve taahhüt ederim. Seyahat Acentası ile tüketici arasında kayıt esnasında akit olunan iş bu sözleşme hükümleri, tüketici tarafından okunmuş, ve kendisi ile birlikte aynı geziye katılacağını bildirdiği diğer şahısların adına da aynı şartlar altında kayıtlarının yapılmasını talep ve kabul ederek imzalamıştır.

A- TARAFLAR:

1-Bir taraftan CUMHURİYET MAH. ADNAN MENDERES BUL. NO:20/C 09400 KUŞADASI AYDIN adresinde bulunan COŞKUN DEMİR TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ – COASTLINE TRAVEL (kısaca ACENTA olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, adresinde ikamet eden 'ın (Kısaca Müşteri olarak anılacaktır) aşağıda detaylı belirtilen ürün/hizmet/ler ile ilgili karşılıklı yapılmış sözleşmedir. Aşağıda belirtilen hususlarda tam bir anlaşmaya varmışlardır. İş bu sözleşmede yazılı olmayan hususlarda 1618 sayılı Kanun ve buna bağlı olarak çıkarılan Yönetmelikler, Tüzük Ve Genelgeler, Tebliğ ve Çizelgeler, 2634 S.K., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon Hükümleri ile uluslararası özel ve resmi sözleşmeler tatbik olunacaktır.

2- Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları ve COASTLINE TRAVEL tarafından düzenlenmiş olan Voucher muhteviyatında isim, soyisim, T.C. kimlik numarası, adres, telefon, e-posta, Pasaport ve sair tüm bilgileri yer alan Tüketici ’ dir. (Bahsi geçen Paket Tur Broşürü, Paket Tur Broşürü Notları, COASTLINE TRAVEL’a ait resmi tüm web siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan ilgiler ve Voucher işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olup paket tur hizmeti hakkında bir ihtilaf olması halinde işbu sözleşme ile birlikte anılı dokümanlardaki bilgiler kapsamında işlem yapılacağı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.)

(Bundan böyle “Tüketici” olarak anılacaktır.)

(Bundan böyle “Tüketici” ve “ACENTA” birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.)

B- GENEL HÜKÜMLER:

1- Tura katılan tüketicinin, her türlü gezide, 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile 2 valiz, uçaklı seyahatlerde ise 15 kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

2- Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, Seyahat Acentası’ nın ayrıca, açıkça ve yazılı izni olmadan taşıt araçlarına ve konaklama tesislerine alınmazlar. Kimlik veya ruhsatlarının olması durumu değiştirmez.

3-Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

4-Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentamızda saklıdır.

5-Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

6- Turlarımızda araçlar kişi sayısına göre tedarik edilmektedir. Tura gelecek olan aracın katılımcıya önceden bilgilendirmesi yapılmaz.

7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentamız sorumlu tutulamaz.

8-Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 1 gün önce haber vermek şartıyla, acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Ve/veya muadil olmak kaydı ile başka bir acentaya devir edebilir, ortak tur yapabilir, kişisel verileri koruma kanunu kapsamı gereğince devir ettiği veya ortak tur yaptığı acenta/acentalar ile bilgileri paylaşabilir, acenta bu işlemleri yapacağını önceden tüketici ile paylaşmak zorunda değildir. Bu sözleşme ile tüketici bunu kabul etmiş sayılır.

9-Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10-Ekstra turlar minimum 20 kişi olması durumunda gerçekleşebilir. 20 kişi olmazsa gerçekleşmeyebilir.

11-COASTLINE TRAVEL, aynı standartlarda olmak şartı ile otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

12-Hangi odada kalacağınızı COASTLINE TRAVEL’ın belirleme imkânı yoktur. Odaları kalacağınız oteller belirlemektedir.

13-Otellerde özellikle 3 kişilik odalarda 3. yatak, standart yatak olmayabilir. Açılır yatak verilebilir.

14-Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası, ibrazı zorunludur. Acentamız bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

15-Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentamız sorumlu değildir.

16-Tur rehberi, gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

17-Gidilecek bölgenin yoğun olduğu Bayram gibi dönemlerde sitede belirtilen otellerden farklı otellerde ve grup bölünmüş olarak konaklama yapılabilir.

18-Yapılan görüşmelerde sözlü beyanlar esas alınmayacaktır. Tur programında yazan detaylar ve sizin e-mail yolu ile talepleriniz esas alınacaktır.

19-Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

20-Mevsimsel değişiklikler, yol çalışmaları, hava şartları, sizin hizmet alımınızdan önceki hizmette oluşan otel memnuniyetsizliklerine göre COASTLINE TRAVEL web sitesinde yer alan tur programında, içeriklerde değişiklik yapabilir. En son yayınlanan sirkü, bir öncekini geçersiz kılar.

21-Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul etmiştir.

22-Tarifeli uçuşların öncesinde kalkış saatlerinin değişmesi/rötar durumlarında oluşan olumsuz haller Tüketicinin takibinde olup COASTLINE TRAVEL’ın hiçbir hal ve şartta sorumluluğu bulunmamaktadır.

23-Araçlarımız 2+2 koltuklu model bakımlı araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımızda tv, wifi ve elektrik prizi garanti edilmez.

24-Yurtdışı Turlarında veya Yurtdışı çıkışını kapsayan yurtiçi turlarda 18 yaş altı çocuk annesi ve babası dışında başka bir yakını ile seyahat edecekse anne ve babanın o kişiye noter onaylı, düzenleme tarihi yurtdışına çıkış tarihinde 6 aydan eski olmayan muvafakatname vermesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde 18 yaş altı çocuk annesi veya babasından sadece bir tanesi ile seyahat edecekse hangisi ile seyahat edecekse anne veya babanın birbirlerine aynı şartları sağlayan vekalet/muvafakatname vermesi gerekmektedir.

Yurtdışı Turlar (Genel Bilgilendirme):

1- Yurtdışı turlarına katılmak isteyen katılımcıların tur programında belirtilen ülkelere giriş şartlarına uygun geçerli pasaport ve/veya vizeye sahip olması gerekmektedir.

2- Yurtdışı turlarında gideceğiniz ülkelerin para, birimlerine göre para, banka/kredi kartı bulundurmanız gerekmektedir.

3- Yurtdışı turlarında kahvaltı kültürü Türkiye'deki gibi değildir. Otellerde her ülkenin kültürüne göre kahvaltı alacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

4- Turlarda, sınır kapılarında bekleme süreleri uzayabilir. Bundan COASTLINE TRAVEL sorumlu tutulamaz.

5- Ekstra turlara katılım sayısı en az 20 kişidir. 20 kişi oluşmazsa ekstra turlar gerçekleşmeyebilir.

6- Araçlarımız 2+2 koltuklu model bakımlı araçlar olup Teknobüs diye tabir edilen araçlardan değildir. Araçlarımızda tv, wifi ve elektrik prizi garanti edilmez.

7- Covid-19 sebebi ile turların başlangıcında veya ülkelere girişlerdeki sorun ve aksaklıklardan COASTLINE TRAVEL sorumlu tutulamaz.

8- Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ dahil değildir. Seyahat Acentasının vize alma taahhüdü yoktur.

9-Vize işlemleri Tüketiciye(ve adına sözleşme imzaladığı şahıslara) ait olup Paket Tura içeriğindeki tüm ülkelerin vizelerinin temini bizzat Tüketici tarafından yapılacaktır. Tüketici iş bu paket tur sözleşmesini imzaladığı tarihte kendisine ve adına sözleşmeyi imzaladığı şahısların tamamı adına geçerli T.C. pasaportu ve giriş yapılacak tüm ülkelere vizelerinin bulunduğunu ve iş bu pasaportların süresinin turun bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olduğunu kabul ve taahhüt eder.

10- Paket turun başlamasından 2 ay önce gerekli tüm belgelerin eksiksiz olarak COASTLINE TRAVEL’a teslim edilmesi halinde ücreti mukabilinde Vize Danışmanlık hizmeti verilebilir. Vize işlemleri tamamen paket tur kapsamında gidilen ülkenin konsoloslukların inisiyatifinde olduğundan COASTLINE TRAVEL’ın, vize alınamamasından veya vizenin tur tarihine yetiştirilememesinden dolayı sorumluluğu yoktur. Konsolosluklardan gecikmelerden ve değişik aksamalardan COASTLINE TRAVEL sorumlu değildir.

11-Herhangi bir nedenle turun iptal edilmesi halinde konsolosluklar tarafından alınan vize harcı, masrafı ve vize hizmet giderleri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir.

12-Vize alınması o ülkeye giriş garantisi vermediğinden, gidilen ülkede herhangi bir sebeple içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye’den çıkmasına izin verilmeyen müşterilere paket tur ücreti iadesi yapılmayacak olup bu durumdan doğacak zararlardan COASTLINE TRAVEL sorumlu olmayacaktır.

13-Tüketicinin, paket tur hizmeti sırasında kullanacağı ‘’Vize’’yi kendisinin alması/temin etmesi durumunda; vizenin paket tur hizmetinin başlangıcında giriş yapılan ilk ülkeden veya paket tur hizmeti sırasında en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde; paket tur hizmeti sırasında, ilgili ülke Gümrüklerinde bulunan pasaport polislerinin, tüketiciyi ülkeye giriş yaptırmamasından COASTLINE TRAVEL’ın sorumlu olmadığı taraflarca gayri kabil rücu kabul edilmiştir.

14-Paket turun herhangi bir sebepten ötürü iptali halinde; Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği 16. maddesi 4. fıkrası uyarınca vize ücreti iade edilemez.

15-Tüketicinin iştirak edeceği paket tur hizmetinin gerçekleşeceği ülkenin konsolosluğu tarafından alınan vize başvuru ücretleri, harçları ve sair ödeme ve ücretlerin artması durumunda eski ücret ile yeni ücret arasındaki farkın(ücret artış tutarının) Tüketici tarafından gecikmeksizin nakden ve defaten COASTLINE TRAVEL’a ödeneceği taraflarca kabul edilmiş olup Tüketicinin vize ücreti artışı sonrası oluşan fark ücretini COASTLINE TRAVEL’a zamanında ödememesi nedeniyle Tüketiciye vize alınamaması ve paket tur hizmetine bu nedenle katılamamasından COASTLINE TRAVEL sorumlu değildir.

16- Yurtdışı Turlarında veya Yurtdışı çıkışını kapsayan yurtiçi turlarda 18 yaş altı çocuk annesi ve babası dışında başka bir yakını ile seyahat edecekse anne ve babanın o kişiye noter onaylı, düzenleme tarihi yurtdışına çıkış tarihinde 6 aydan eski olmayan muvafakatname vermesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde 18 yaş altı çocuk annesi veya babasından sadece bir tanesi ile seyahat edecekse hangisi ile seyahat edecekse anne veya babanın birbirlerine aynı şartları sağlayan vekalet/muvafakatname vermesi gerekmektedir.

17- Katılımcıların bu bilgileri okudukları ve kabul ettikleri paket tur sözleşmesinde yazmakta olup, web sitesi güncellemelerini tüketici takip etmekle yükümlüdür. Web sitesi ve paket tur sözleşmesi ayrılmaz bir parçadır.

C- DİĞER HÜKÜMLER:

1-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler), kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin Seyahat Acentası aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve Seyahat Acentası’nın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Seyahat Acentası’nın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

2-Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Seyahat Acentası yetklisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

3-Tüketicinin satın aldığı tur programını şikayet ettiği halde sonuna kadar kullanması, şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

4-Tüketici, şikayetini öncelikle [email protected] tur firmasına bildirmek zorundadır. Şikayetlerini tüketici yalnızca COASTLINE TRAVEL’a ait web siteleri, sosyal medya platformları yolu ile iletebilir. COASTLINE TRAVEL’ın, hiç bir şikayet sitesi ile anlaşması olmadığından belirtilen kanallar dışında bildirimde bulunamaz.

5- Olası anlaşmazlıkların çözümünde TÜRSAB TAHKİM KURULU yetkilidir. Tüketicinin her türlü anlaşmazlığı TÜRSAB nezdinde çözüme ulaştırması karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

6- Seyahat acentasının kısmen veya tamamen yazılı taahhütlerini yerine getirmemesi halinde tüketiciye yapılacak geri ödeme miktarının TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümlerine göre tespit olunacağı taraflarca karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

D- SÖZLEŞME BEDELİ

1- Sözleşme vergiler ile tüketiciye verilen broşürde yer alan ve fiyata dahil olan tüm hizmetler dahildir. Bunlar haricindeki turlar ve diğer hizmetler ekstra ücrete tabidir.

2- Tüm harçlar ve benzeri ödemeler ve ücretlerle ilgili fiyat değişiklikleri tüketiciye yansıtılır.

3- Fiyat değişikliği ancak ; öngörülen hareket tarihinden en az 7 gün öncesinde katılımcıya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı

ile bildirilmesi koşulu ile sözleşme bedelinin %5 ini geçmemek üzere yansıtılır.

4-Fiyat değişikliğinin döviz kurunda meydana gelen olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması

5-Fiyat değişikliğinin yakıt giderlerindeki olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması

6-Fiyat değişikliğinin liman havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi resim harç ve benzeri yasal yükümlülükler de meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması halinde mümkündür.

7-Kredi kartı ile satışlarda ödemenin yapılmaması halinde tüketici kredi kart sözleşmesi imzalanan banka ile muhatap olup, acenta muhatap alınamaz. Temerrüt halinde gecikme faizi ödemesi talep edilecektir. Bu bedele, tur ile ilgili broşürlerde fiyata dahil olan tüm hizmetler ayrı ayrı belirtilmiştir. Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir. Gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, resim, harç ve benzeri kamusal ödemeler ile döviz kurlarından kaynaklanan fiyat değişiklikleri tüketiciye yansıtılır. Bu durum tüketiciye derhal bildirilir. Tüketici bildirimden sonra herhangi bir tazminat ödemeden sözleşmeden dönebilir yahut yapılan değişiklikleri ve fiyat üzerindeki etkisini belirten ek sözleşmeyi kabul eder.

E- ÖDEME ŞEKİLLERİ:

1-Rezervasyon yapıldığı tarihte rezervasyon bedeli, tamamen veya kısmi olarak ödenir.

2-Kredi kartı ile yapılan pesin (tek çekim) ödemelerde fiyat farkı, vade farkı, faiz vb. uygulanmaz.

3-Kredi kartı ile yapılan taksitli ödemelerde banka komisyonu, vade farkı uygulanabilir.

F- İPTAL / İADE / DEĞİŞİKLİK / CAYMA / DEVİR HÜKÜMLERİ:

1- Seyahat acentası gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2- Uçaklı Turlarda veya Promosyon olarak afiş edilen turlarda iptal iade hakkı yoktur.

3- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda kesinti bedeli %30 , 20 gün ve daha az kalması durumunda kesinti bedelin %100'üne uygulanır.

4- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz.

4/A- Seyahat Acentası tüketicinin yapacağı keyfi iptallerde mağduriyet yaşamaması adına Tüm Yurtiçi turlarda ve bazı yurtdışı turlarda geçerli olmak üzere İptal Güvence Paketi sunmaktadır. İptal güvence paketi şartları İptal Güvence Paketi adresinde açıkça belirtilmiştir. İptal Güvence Paketi satın almamış olan misafirlerin ödemelerine olası keyfi iptallerde paket tur yönetmeliği gereğince işlem yapılır.

5- Tüketici, iptal/iade talebini e-posta, yazılı olarak elden, faks veya kalıcı veri saklayıcısı ile acentaya ulaştırmak zorundadır.

6-Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, seyahat acentası, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

7-Tüketici, katılamayacağı turu 3 gün öncesine kadar bildirmek koşulu ile devir edebilir.

8-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tarifeli seferler ile yapılan turlarda kullanılan havayolu şirketinin iptal ve değişiklik şartları ve uygulayacağı ek ücretler geçerlidir. Tüketicinin uçak, tren ve sair ulaşım araçlarına ilişkin biletini kaybetmesi durumunda ilgili ulaşım firmasının uyguladığı cezayı ödemekle yükümlüdür.

G- MÜCBİR SEBEP HALLERİ:

Mücbir sebep halleri resmi otoritelerin belirlediği şartlardır. Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir.

H- KİŞİSEL VERİLEN KORUNMASI:

1-Tüketici, COASTLINE TRAVEL aracılığıyla işbu sözleşme kapsamında yaptırmış olduğu paket tur rezervasyonundaki bilgilerine istinaden tüm operatörlere her türlü SMS, e-posta ve sair bilgilerimeler ile COASTLINE TRAVEL’ın özel reklam vb. hizmetler hakkında bilgi bildiriminde bulunabilir. COASTLINE TRAVEL, iş bu sözleşmenin imzalanması ve Açık Rıza Metni ile Tüketici tarafından kendisine iletilmiş olan her türlü kişisel veri(vize için gerekli evraklarda yer alan bilgiler, kimlik/pasaport bilgileri, iletişim bilgileri, telefon numarası, eposta adresi, ikametgah adresi ve sair iletişim bilgileri, sağlık bilgileri, görüntü/ses kaydı/fotoğraf, kredi kartı bilgileri/hesap numaraları, biyometrik ve genetik veri, sağlık verisi dahil her türlü özel nitelikli veri) bakımından, 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereğince, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel veri ve bilgileri kanunda açıklandığı çerçevede; elde edebilecek, kaydedebilecek, depolayabilecek, muhafaza edebilecek, hizmetlerini devam ettirebilmek amacıyla güncelleyebilecek, değiştirebilecek, yeniden düzenleyebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklayabilecek, devredebilecek, aktarabilecek, paylaşabilecek, sınıflandırabilecek, anonim hale getirebilecek ve kanunda sayılan diğer şekillerde işleyebilecektir.

2-Ayrıca yukarıda 12.1. maddeye ek olarak COASTLINE TRAVEL, Tüketici tarafından kendisi ile yapılmış olan SMS, e-posta ve sair her türlü yazışma ile telefon görüşmeleri dahil ses kayıt dosyaları ve diğer elektronik ortamlardaki kayıtlı bilgileri hukuksal işlemlerde kullanabilir.

3- COASTLINE TRAVEL, turlar ve etkinlikler sırasında çekilmiş fotoğraf ve videoları sosyal medya platformlarında yayınlama hakkına sahiptir. Tüketici, fotoğraf ve videolarının yayınlanmasını istemiyorsa bunu tur rehberine yazılı olarak (e-posta, whatsapp vb. gibi) bildirmek, toplu çekilen fotoğraf ve videolarda yer almaması gerekmektedir. Aksi durumda yayınlanan fotoğraflar ve videolar silinmeyeceği karşılıklı olarak kabul edilmiştir.

I- SÖZLEŞME GEÇERLİLİĞİ:

1- Tüketicinin, paket tur kaydını tamamlaması, Tüketicinin tüm maddeleri okuduğu ayrıca, anılı sözleşme ve eklerinde yer alan tüm maddeleri kabul ettiği anlamına gelir.

2- Müşteri, hizmeti COŞKUN DEMİR TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ne ait olan COASTLINE TRAVEL seyahat acentasının online satış kanalı olan www.coastlinetravel.net web sitesi üzerinden satın alarak, dijital olarak bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.