Coastline Travel

Coşkun Demir Tur. Tic. Ltd. Şti.

Kuşadası Samos 2 Gece VATHY Konaklama 2 Gün Türkçe Ada Turu

Samos Vathy Otellerinde 2 GECE Konaklama Feribot ve 2 GÜN Türkçe Rehberli Ada Turları…
  • 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • 2 Gün Ada Turu
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Adanın En Güzel Bölgelerini Görme Fırsatı
  • 30 Yıllık Coastline Travel Hizmet Standardı

 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Samos Turu 

 Vathy Konaklama - 2 GÜN Türkçe Rehberli Turlar Dahil 

2024 sezonunda Yunan Adalarına Kapıda Vize fırsatıyla
Feribot Biletleri + Otel + Ada Turları Dahil
Liman Vergisi Dahil

Ada Turu Güzergahları:
1. Gün: Vathy, Kokkari, Mytilinii, Vathy
2. Gün: Vathy - Panagia Spiliani Monastery - Pythagoreio – Ireon - Vathy
3. Gün: Vathy Tam Gün Serbest Zaman & Kuşadası'na Dönüş


TUR PROGRAMI


1 Gün | Samos


🤍 Vathy (Şehir Tanıtımı, Pisagor Meydanı, Aslanlı Heykel, Şarap Müzesi ziyareti)


🤍 Kokkari (Kafeleri, deniz ürünü restoranları, hediyelik eşya dükkanları ve otantik sokakları, masmavi plajları ile ünlü, eski balıkçı köyünün tanıtımı ve serbest zaman)


🤍 Mytilinii (Vathy'nin 10 km güneybatısındaki bir vadide yer alan çekici, yemyeşil, güzel evler, kiliseler ve şapellerle dolu bir köy)


Kuşadası Limanında Buluşma ve Hareket (07:00 – 09:00)
07:00 itibariyle Kuşadası Limanındaki check-in işlemleri için rehberimizle buluşuyoruz. Feribot biniş kartlarımızı teslim alarak, gümrükteki çıkış işlemlerimizin ardından feribottaki yerlerimizi alıyoruz.
08:45’te Kuşadası Limanı'ndan hareket ederek Samos Vathy Limanına doğru yola çıkıyoruz. Planlanan seyahat süresi 50 dakikadır.
*Çıkış işlemleri, pasaport ve vize rejimi ile ilgili dikkat etmeniz gereken konuları yukarıdaki “EK BİLGİLER” sekmesinde bulabilirsiniz. **Kuşadası Limanındaki gemi yoğunluğuna bağlı olarak, operasyonel sebeplerle, hareket saatimiz 09:00’a kadar sarkabilmektedir. Yaşanabilecek gecikmelerden Coastline Travel ve feribot şirketi sorumlu değildir.

Vathy Limanı Varış ve Samos Turu (10:30 - 15:30)
09:30 Vathy Limanı'na varışımızı takiben pasaport işlemlerimizi tamamlamak üzere gümrüğe giriş yapıyoruz. Liman çıkışında siz değerli misafirlerimizi bekleyen rehberimizle buluşup tur otobüsüne valizlerimizi teslim ediyoruz.

💠 Rehberimiz eşliğinde başkent Vathy sahil yolu boyunca yürüyüş yaparak Pisagor Meydanı ve Aslan Heykeli'ni ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla kısa şehir tanıtımının ardından Samos Şarap Müzesi'ne gidiyoruz.

💠 Şarap tadımı yapmak ve rehberimizden şarap üretiminin ada tarihindeki yeri ile ilgili bilgi almak için Samos Şarap Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze giriş ücreti kişi başı 5€'dur(ekstra) ve şarap tadımı bu ücrete dahildir. Ziyaretimizin ardından buradan ayrılarak Kokkari'ye doğru yola çıkıyoruz.

💠 Kokkari'ye varışımızı takiben bu güzel köyü rehberimizin eşliğinde geziyoruz. Burada hediyelik alışverişi - öğle yemeği(ekstra) gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve Kokkari'nin en güzel yerlerini keşfedebilmek için 2 saat kadar serbest zamanınız olacak. Burada geçirdiğimiz güzel zamanın ardından Mytilinii Köyü ziyaretimiz için tekrar yola çıkıyoruz.

💠 Mytilinii Köyü adını, buraya Midilli Adası'ndan gelen ilk yerleşimcilerden almıştır. Buradaki zamanımızda, köy meydanını ve sokaklarını keşfe çıkıp fotoğraf çekimi yapacağız. Size vereceğimiz serbest zamanda köy kahvelerinde bir şeyler içip serinleyebilir, yemek yiyebilirsiniz. Bu güzel köyde vaktimizin dolmasıyla son durağımız olan Vathy şehrine doğru doğru yola çıkıyoruz.  

💠 Vathy'ye varışımızın ardından otobüsten valizlerimizi alarak check-in işlemleri için otelimize rehberimiz eşliğinde yürüyoruz. Otel check-in işlemlerimizin ardından günün kalan bölümünde otelinizde dinlenmeyi tercih edebilir, Vathy'nin otantik sokaklarını, kafe ve restoranlarını keşfetmek için yürüyüşe çıkabilir, akşam yemeği yiyebilirsiniz(ekstra).

🎈 Geceleme otelimizde. 🎈

1. Gün Tur Güzergahımız Aşağıdaki Gibidir:
Konaklama: Vathy: Virginia Hotel vb

2 Gün | Samos


🤍 Panagia Spiliani Manastırı (İç ambiansı ve freskleriyle 16. yüzyıla tarihlenen muhteşem yapı)


🤍 Pythagorion  (Ünlü düşünür ve matematikçi Pisagor'a atfedilen ve adanın en ünlü yerleşim yeri Pythagorion şehir ziyareti)


🤍 Ireon (Küçük restoranlar ve tipik yunan sahil evleriyle zamanın yavaşladığı bir küçük Yunan kasabası)


Pythagorion Buluşma ve Hareket (10:00 – 16:00)
Otelde aldığımız kahvaltının ardından, rehberimiz eşliğinde, rehberimizin belirlediği noktada, bizi bekleyen tur otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz ve Panagia Spiliani Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz.

💦 Sarp bir yamaçta konumlanmış olan Panagia Spiliani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Asırlık mağara şapeli, mağara resimleri ve panoramik Pythagorion/deniz manzarası ile büyüleyen bu tarihi mekanda fotoğraf çekiminin ardından sonraki durağımız olan Pythagorion'a gidiyoruz.

💦 Pythagorion'un turistik dükkanlarıyla meşhur Lykourgou Logotheti Caddesi'nde yürüyerek Lycourgos Logothetes Kalesi'ni ve burada bulunan Erken Dönem Hristiyan Bazilikasını ziyaret ettikten sonra serbest zamanımızı alıyoruz. buradaki serbest zamanımızın ardından, bu güzel şehre veda edip Ireon'u görmek üzere yola çıkıyoruz.

💦 Kıyı şeridinde bir çok küçük restoran bulunan şirin yerleşim Ireon ziyaretimizde erken sezonda açık olan işletmelerde bir şeyler yiyip içmek ya da sahilde yürüyüş yapabiliriz. Burada geçirdiğimiz güzel zamanın ardından Ireon'a veda ediyoruz ve Vathy'ye geri dönmek üzere yola çıkıyoruz.

💦 Vathy şehrine varışımızın ardından 2. gün ada turumuz son buluyor. Geri kalan zamanınızda dilerseniz siesta yapmak üzere otelinize gidebilir ya da Vathy şehrini dolaşarak fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.

🎈 Geceleme otelimizde. 🎈


2. Gün Tur Güzergahımız Aşağıdaki Gibidir:
Konaklama: Vathy: Virginia Hotel vb

3 Gün | Samos


🤍 VathyVathy'deki Son Günümüz: (16:00'a kadar serbest zaman)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, güzel Vathy şehrinin keyfini çıkarabilmeniz için saat 16:00'a kadar serbest zaman. 

Günü değerlendirmek adına küçük tavsiyelerimiz:

💦 Kordon boyundaki restoranlarda deniz ürünlerini uzo eşliğinde deneyimleyin.

💦 Vathy'nin çarşısındaki dükkanları keşfe çıkın ve alışveriş yapın.

💦 Şehrin sokaklarını keşfe çıkın ve bol bol fotoğraf çekin.

💦 Yerel işletmelerden birine oturup soğuk bir şeyler için.

🚢 Vathy şehrindeki serbest zamanımızın ardından, saat 16:00 itibariyle check-in işlemleri için Vathy Limanı'nda bulunup gümrükte pasaport işlemlerimizi tamamlayarak Kuşadası'na geri dönmek üzere feribotumuza biniş yapıyoruz. 

🏁 Kuşadası Limanı'na varışımızın ardından yurda giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve turumuzu tamamlıyoruz.

🎈 Sizlere tur bitiminde veda ederken, bir sonraki COASTLINE TRAVEL Samos Turu'nda kısa süre içinde tekrar görüşmeyi diliyoruz. 🎈DAHİL OLANLAR:
Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Kuşadası-Samos Feribot Biletleri
Liman Vergileri
2 Gün Samos Ada Turu
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Vize Ücreti
Seyahat Sağlık Sigortası 7€ Tarafımızca Düzenlenir
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Şehir Konaklama Vergisi
Yunan Taverna Gecesi
Müze Giriş Ücretleri
Otel Mini Bar ve Ekstra Harcamalar
Öğle ve Akşam Yemekleri
Kişisel Harcamalar
Şoför ve Rehber Bahşişleri

EK BİLGİLER
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL / İADE / DEĞİŞİKLİK / CAYMA / DEVİR HÜKÜMLERİ: 1- Seyahat acentası gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 1 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 2- Uçaklı ve Feribotlu Turlarda veya Promosyon olarak afişe edilen turlarda iptal iade hakkı yoktur. 3- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda kesinti bedeli %30 , 20 gün ve daha az kalması durumunda kesinti bedelin %100'üne uygulanır. 4- Tüketici, iptal/iade talebini e-posta, yazılı olarak elden, faks veya kalıcı veri saklayıcısı ile acentaya ulaştırmak zorundadır. 5- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, seyahat acentası, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 6- Tüketici, katılamayacağı turu 3 gün öncesine kadar bildirmek koşulu ile devir edebilir. 7- Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tarifeli seferler ile yapılan turlarda kullanılan havayolu şirketinin iptal ve değişiklik şartları ve uygulayacağı ek ücretler geçerlidir. Tüketicinin uçak, tren, feribot vesair ulaşım araçlarına ilişkin biletini kaybetmesi durumunda ilgili ulaşım firmasının uyguladığı cezayı ödemekle yükümlüdür.